Stowarzyszenie Akademia Sportu, której członkiem Honorowym jest Artur Siódmiak – były piłkarz ręczny, wielokrotny reprezentant naszego kraju, olimpijczyk, vice Mistrz Świata,  powstała w 2017 roku. Misją organizacji jest promocja piłki ręcznej i aktywności wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i trenerów. Stowarzyszenie jest odpowiedzią na społeczne wyzwania dostrzegane w codziennym życiu, które można korygować będąc uznanym sportowcem, ojcem, członkiem Komisji Zawodniczej Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Społecznej Rady Sportu, czy komentatorem sportowym. Działamy na terenie całej Polski. To my zainicjowaliśmy unikalne projekty adresowane do dzieci, młodzieży i rodziców, m.in.: Akademia Małych Mistrzów, Artur Siódmiak CAMP, Artur Siódmiak -Panel Experta, Artur Siódmiak -Summer Tour, Artur Siódmiak CAMP-Największa lekcja w-f, Trenuj z Mistrzem – obozy sportowe. Naszym celem jest popularyzacja sportu, kultury fizycznej i aktywności ruchowej wśród polskich dzieci oraz młodzieży. Stowarzyszenie aktywnie działa wspierając organizacje pozarządowe, których aktywność jest zgodna z obszarami naszej działalności ( m.in. Fundacja Żyć z Pompą, Bieg po Nowe Życie, ufundowanie stypendiów dla dzieci z uboższych rodzin, wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla dzieci). Troska o najmłodszych oraz dbałość o ich prawidłowy rozwój fizyczny sprawia, że jako Stowarzyszenie Akademia Sportu możemy liczyć na wielostronne wsparcie firm oraz osób prywatnych. Szczególnie ważnym elementem tej pomocy jest zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia wybitnych polskich sportowców, pełniących rolę jej Ambasadorów. Wielu z nich to mistrzowie Europy, Świata i Polski oraz zdobywcy olimpijskich medali. Nasze Stowarzyszenie działa na podstawie statutu, w którym znajdują się wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania naszej instytucji.

O Arturze